Česky English
Drobečková navigace

O nás > Děkanská pole > Dokončené projekty > Řadové domy

Děkanská pole – Řadové domy

PROJEKT DOKONČEN

Řadové domy Děkanská pole

Řadové domy Děkanská poleŘadové domy Děkanská pole

 

 

 

 

 

 

Řadové domy Děkanská pole

Řadové domy Děkanská pole

 

 

 

 

 

 

 

Řadové domy Děkanská pole

Řadové domy Děkanská pole

Řadové domy Děkanská pole

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domy jsou umístěny v území Děkanských polí, jedno z nejpříjemnějších a nejprestižnějších lokalit pro bydlení v Českých Budějovicích:

  • Bydlení ve městě, několikaminutový přístup automobilem do středu města.
  • MHD 500m
  • Škola 300m
  • Budoucí dětské hřiště přes ulici
  • Budoucí krajiný park na Děkanských polích a koupání v Malši 500m

Architektonický návrh domů proveden firmou Tomizo Yamamoto Architects Inc., North Vancouver, B.C., Kanada. Prováděcí dokumentaci provedla firma A+U Design, České Budějovice, arch. Polcarová.

Základní požadavky návrhu bylo zachování maximálního soukromí pro vlastniky jednotlivých domů a odhlučnění.
Obývací prostor (obývací pokoj, jídelna, kuchyň) má na jedné straně zasklenou stěnu/dveře vedoucí do zahrady. Na druhé straně je architektonicky navržené centrální schodiště, nad kterým jsou umístěna střešní okna k prosvětlení středu domů.
Hlavní ložnice v prvním poschodí je orientována k jihovýchodnímu rannímu slunci. K ložnici je připojena šatna.
Střechy domů s plochou střechou mají střešní terasy s přístupem po schodošti. Tyto terasy mají maximální soukromí a panoramatický výhled od Dobré Vody po Kleť.

Přímo u každého domu je samostatně stojící zděná garáž, ve které mimo automobilu je dostatečný prostor pro kola, lyže atd. Součástí pozemku je též otevřené vstupní atrium ve kterém je místo na jedno soukromé parkovací stání. Péče byla věnována architektonickému návrhu tohoto prostoru, které slouží jako hlavní vstup do domu.

Konstrukce domů:
Cihelné zdi s tepelně izolační maltou, tepelně izolační vlastnosti vyšší než požadováno ČSN.
Zdi mezi domy jsou zdvojené cihelné zdi se zvukovou izolací mezi zdmi, které zamezí prakticky jakémukoliv přenosu hluku.
Betonové monolitické podlahy a konstrukce plochých střech.
U skloněných střech jsou použity dřevěné vazníky s krytinou Bramac.
Běžně používaná plastová okna a dveře nahrazeny nejkvalitnějšími dřevěnými okny a dveřmi typu Eurosystem.

Inženýrské sítě a vnitřní rozvody:
Domy jsou napojeny na dešťovou a splaškovou kanalizaci, vodu, plyn, elektřinu a telefonní síť euroISDN. Rozvody jsou do všech místností jak zapotřebí. Voda je zavedena do přední a zadní zahrady, a do prostoru parkovacího stání pro mytí aut.
Vytápění horkou vodou je kombinované s boilerem, je plynové.
Pro kabelovou televizi jsou provedeny vnitřní rozvody do obývacího pokoje a 3 pokojů v prvním podlaží. Vlastní anteny a zařízení si dodají kupující podle jejich požadavků.

Příjezdové komunikace, chodníky:
Příjezdová komunikace, chodníky a venkovní patio v západní zahradě jsou zámková dlažba, kerá je v souladu s celkovým architektonickým rázem projektu na Děkanských polích.
Soukromá parkovací stání v otevřeném atriu jsou zatravněné betonové vegetační tvárnice.

Oplocení:
Je zahrnuto v projektu, protože je považujeme za důležité pro architektonický vzhled pro vytvoření soukromých prostorů. Západní, severní a částečně jižní strana plná zděná zeď s architektonickými prvky. Východní oplocení a částečně jižní strana jsou kovové kované pnely, s architektonickými betonovými prvky na hranicích pozemků. Předpokládáme, že kupující si později doplní toto oplocení živým plotem.
Ploty mezi jednotlivými zahradami na západní straně pozemky je ocelové pletivo na sloupcích zasazených do betonu, které může sloužit jako základ pro budoucí živý plot.
Zahrady budou pokryty min. 20 cm ornice a zatravněny.

Rozsáhlé diskuse byly vedeny mezi architektem a investorem ohledně druhů podlahových krytin, barev dlaždic v koupelnách atd. Výsledkem těchto diskusí bylo rozhodnutí neomezovat možnosti návrhu interierů pro kupující jednotlivých domů. Proto bude ponecháno na každém kupujícím, aby si sám dokončil interiory domů následujícím:
Podlahové krytiny. Dlažba, plovoucí dřevěné podlahy nebo koberce mohou být instalovány kupujícím přímo na kvalitně dokončenou podlažní konstrukci.
Zařízení kuchyně, koupelny a WC. Veškeré vývody elektřiny, vody, odpadů budou instalovány ve zdech, mohou být upraveny podle požadavků kupujících.
Svítidla. Vývody elektřiny téř mohou být upraveny podle požadavků.
Stromy a živé ploty v přední a zadní zahradě.

 

Situace:

Řadové domy Děkanská pole - situace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výňatky z listu:

Řadové domy Děkanská pole - tisk

 

 

 

foot[5].png